"מי את?" שאלה הקוסמת את רובי המשועממת שתהתה למה הקוסמת שאלה אותה שאלה כל כך נדושה.. " איפה את?" המשיכה הקוסמת לשאול ורובי מיהרה לענות בחוסר עיניין " אני במקום מאוד טוב..במקום הזה אפשר לחוות מוות כלידה.. ואפשר לזייף בעוד כולם יהנו לשמוע את השירה שלך, אפשר לקרוע את הדף ולהראות לכולם בגאווה את יצירת המופת שעשית.." רובי גלגלה עיניים לעבר הקוסמת שלא האמינה למילה אחת ממה שרובי ענתה, כי רובי אהבה לסבול לבד.. ואחרי זה, היא אהבה להאשים את כולם בבדידות שלה.
הקוסמת הסתכלה בעיניה הירוקות של רובי ולבסוף שאלה "את יודעת מי את? את יודעת למה את כאן? את יודעת מה את מרגישה? את חייבת לדעת.. כי אם לא את תחשבי כזיוף" רובי חשקה שיניים בעצבנות ולבסוף שאלה "ואת? הרי זה מאוד נחמד להיות קוסמת.. אבל אם את לא מסוגלת להתמודד עם המציאות אז אל תנסי לייעץ לי.. כי לעטות מסכה של רגשות ולחיות בבדידות זה עדיף מלחיות כאחת שחושבת שהיא יודעת משהו, כאחת שחושבת שיכולה לייעץ ולומר לאנשים מה לעשות במצבה." האחרת הקרויה בשם "הקוסמת" חייכה אל עבר הנערה שמולה ואמרה ברוגע "אין לי מושג על מה את מדברת". רובי הייתה אבודה בתוך מוחה, אבודה בתוך פחדיה שרק מנסים להשתלט על המוח הפחדים שלה.
הקוסמת קמה ממקומה וצעדה כמה צעדים אל עבר שידה שהייתה בחדר, זו הייתה שידה חומה מעוטרת בעלי זהב ומתחתיה ניצבו כמה מגירות. היא התכופפה מעט ופתחה את אחת המגירות.. היא הוציאה משם כלוב וורד, היא הכניסה את הורד לתוך הכלוב ונעלה. "תוציאי את הורד מבלי לפתוח את הכלוב" דרשה הקוסמת מרובי, הורד היה ורד חסר צבעים ועלי כותרתו גדולים ולבנים, זה היה ורד חסר חיים.
רובי משכה את הורד מהגבעול כדי שהורד יצא מן הסורגים אבל הקוסמת רק חייכה כשהורד לא יצא.
הקוסמת ניסתה להסביר:"את כלואה רובי.. את כלואה בתוך הכלוב שיצרת לעצמך, את לא יכולה לנסות לצאת מבלי לתלוש את עלי ההפחדים שלך, ולתלוש את החששות שלך." הנערה הפנתה את מבטה אל הקוסמת בזלזול והחלה לומר " זו בדיוק הבעיה באנשים כמוך..נדושים מידי ומלאים בקלישאות. באמת חשבתי שיש בך היגיון"רובי גיחכה והמשיכה לומר" אם הפחדים היו כל כך קלים לפתירה הייתי תולשת אותם ממזמן.." רובי זרקה את הכלוב לאחרת שהסתכלה על הקוסמת שידעה שרובי מתכוונת לצאת מן החדר " לאן את הולכת?"היא שאלה בסקרנות, מקווה שהפעם רובי תענה לה. רובי רק הפנתה אליה את גבה, חייכה וענתה בציניות "אל תדאגי לי, אני הולכת למקום נחמד, אבל את תעברי מסלול קשה, מסלול שאת הראשונה לעבור אותו. המסלול הזה כולו כואב ומלא בגעגועים ובסופו… את רק תפחדי להגיע אל הסוף".רובי התנשפה בעודה רועדת" זה כל מה שידוע לי.. זה כל מה שהדלת הסגורה בפניי אמרה לי בכל חיי"
הקוסמת ריחמה על רובי יותר מתמיד והיא ידעה שרובי מלמלה את זה לעצמה כמחוות פרידה מן הקוסמת וכתשובה לשאלה שלה.
אם רק הייתה מעכלת את המציאות יותר מהר.. היא הייתה הולכת אחרי רובי, אבל היא רק נתנה לנערה לצעוד אל עולם שמכתים את פניה בדמעות, עולם שמדביק את המסכה שכמעט התנתקה מפניה של רובי.
עולם מפחיד.

עד כמה אהבת את הסיפור/ שיר ?
15 תגובות
 1. שלוה נגר הגב

  חיה יקרה, הכתיבה שלך קולחת ומעוררת עניין בכל משפט. כתיבתך עשירה בתיאורים.
  אהבתי!!!

  דרג
 2. נגה הגב

  מדהים!
  רואים שהושקע בסיפור הזה עומק ומחשבה.

  דרג
 3. רות הלוי הגב

  סיפור מדהים ומסקרן. רואים כמה הילדה שכתבה סיפור זה עמוקה ומלאה בכישרון כתיבה, אני ממליצה בחום על סיפור זה לכל ילד או ילדה בגיל שבו הם מחפשים את עצמם.

  דרג
 4. רז אהבה הגב

  סיפור מרתק ומרגש, רואים את יכולת הכתיבה יוצאת הדופן של כותבת הסיפור חיה בריל, הסיפור מסקרן, מרגש, ואף מסעיר.
  הסיפור יכול לסחוף בקלות כל אחד למסע אל בין דפיו של הסיפור הנקראים בנשימה עצורה.
  מרגש מאוד.

  דרג
 5. נויה מנשה הגב

  סיפור מדהים!
  מהממת!
  אין עלייך! אלופה! סיפור עם מלא עומק ומסר! אהבתי אותו מאוד!

  דרג
 6. טוהר אסולין הגב

  סיפור מרתק מדהים ומעניין בהחלט ראוי לתחרות וכבוד שייצג אותנו♥️

  דרג
 7. טוהר אסולין הגב

  מהמם ומרתק בהחלט ראוי שהוא ייצג אותנו ♥️

  דרג
 8. Lolo הגב

  סיפור מסעיר ומרגש, כל הכבוד לכותבת של הסיפור. רואים שאישיותה משקפת ראיה עמוקה על החיים.

  דרג
 9. רבקה הגב

  כתיבה מושלמת סיפור מצוין כל הכבוד

  דרג
 10. אוריה הגב

  סיפור מהממם!!!!!
  כותבת מושלמת …
  מעורר השראה!!!⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩

  דרג
 11. רבקה הגב

  כתיבה מעולה סיפור מצוין כל הכבד

  דרג
 12. שי הגב

  חיה סיפור מהמם מעורר השראה את פשוט מהממת ואין כמו הסיפורים שלך את פשוט אלופההה

  דרג
 13. אביה פוקס הגב

  סיפור מדהיםםםם מאלף ומשעשע הכותבת מטריפהההה

  דרג
השארת תגובה

אולי יעניין אותך גם:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן