קרן

“אלי, אלי…” קראו לה אך לא ענתה. כשהתעוררה נלחש לאוזנה ” מסעך החדש מתחיל עכשיו”, היא נולדה מחדש למשפחת המלוכה ניוון כבת יחידה בשם אליזבת בממלכה משגשגת ויפיפייה הנקראת קוטאיסי. היא הבינה שניתנה לה הזדמנות נוספת לחיים חדשים ואינה מתכוונת לבזבז אותו.
כילדה אהבה ללמוד על ארצה החדש וסיפוריו. היה סיפור או יותר נכון נבואה שהיא מאוד התחברה אליו, על נערה ממעמד גבוה ושונה מאחרים אשר תשנה את חייהם של כל תושבי הממלכה.
יום אחד במהלך סיוריה בעיר ראתה ילד שהיה נראה אבוד נכנס לסמטה, הייתה לה הרגשה שהיא צריכה לעקוב אחריו לא ידעה למה אך סמכה על תחושת הבטן שלה והלכה אחריו לסמטה. בסוף הסמטה ראתה עולם אחר לגמרי, שכונות העוני, אנשים רעבים. היא לא ידעה למה אף אחד לא עשה שום דבר בנוגע לזה, היא הלכה לשאול את אביה הרי אם מישהו יודע על כך זה המלך. כאשר שאלה זאת אביה אמר לה שכך היה וכך היה תמיד ואם יעשה משהו שישנה זאת זה יגרום למרד, מלחמה וכאוס . היא הבינה על מה דיבר אך עדיין לא הייתה יכולה לעמוד מהצד ולא לעשות דבר כאשר אנשים אחרים סובלים, הם עדיין תושבי הממלכה כמו כולם.
היא ניסתה בכל דרך לעזור להם. הייתה מתנדבת לעזור לילדים ללמוד. ניסתה לשלב אנשים שאינם עובדים לעבודות שונות בממלכה בעזרת אביה המלך תרמה רבות מזמנה כדי לעזור בכל מה משניתן לכל מי שהיה זקוק.
אביה היה גאה בה מאוד. הוא מהר מאוד הבין כי יש לו בת מיוחדת מאוד, חכמה ואוהבת אדם.
המלך רצה לבחון את כישוריה כמנהיגה לכן הטיל עליה משימה אשר תביא לשינוי פני הממלכה לטובת הכלל אבל בתנאי שכל המעמדות יסכימו לכך ללא מרידות. היא הייתה צריכה למצוא את הדרך אשר תאפשר הבעת דעה של כל הצדדים ולתת לדעת הרוב להוביל. היא חשבה וחשבה ופתאום זה הכה בה, עליה ליצור גוף שישבו נציגי כל המעמדות וכל אחד מהם ידבר על מה חשוב לכל צד, מה צריך לשנות כדי ליצור חברה משולבת , להציג תוכניות כדי להביא לשינוי זה.
היא חזרה לשכונות העוני וחיפשה מנהיגים אשר יכולים להוביל את התושבים לשינוי המיוחל. היא פגשה את דן ואת כריס אשר לימדו ילדים לייצר מזבל כל מיני דברים לשימוש יומיומי. היא חיפשה גם את ג’ולייט ברמונט, אשר הייתה מהמעמד הגבוה ובעלת השפעה רבה. הן נפגשו כאשר אליזבת ראתה אותה נותנת כסף ליתומים בחשאי.
כך המשיכה לחפש נציגים מהמעמדות השונים. במהלך השנים למדה להכיר כל אחד מהצדדים ואיך לדבר אליהם כדי לגרום להם להגיע להבנה משותפת.
כאשר מלאו לאליזבת 25 שנה, הגיע היום בו מכתירים אותה למלכה של ממלכת קוטאיסי. אך זה לא יהיה רק היום של יום ההכתרה אלא גם היום שבו התוכנית שלה תצא אל הפועל. היא ביקשה מנציגי המעמד הנמוך להגיע לטקס ההכתרה שלה אבל היה עליהם למצוא דרך להשתלב בקהל במקביל היא ביקשה מנציגי המעמד הגבוהה למצוא את הנציגים מהמעמד הנמוך ולהביאם לטקס ההכתרה כחבריהם. מטרתה הייתה לחשוף את הנציגים אחד לשני ולגרום להם להתחבר.
אליזבת נכנסה לאולם יפיפה, מקבלת מאביה את הכתר ומבטיחה שכל מה שתעשה יהיה רק לטובת תושבי הממלכה. דן, כריס וג’ולייט עלו לבמה לצידה של אליזבת והיא אמרה ” מהיום אני מפסיקה את המלוכה ויוצרת מועצה אשר תנהיג ביחד את העם ותוביל אותו למקום טוב שבו לא יהיה אי שוויון בין המעמדות .
אך מה שאליזבת לא ידעה זה שיש לה אויב מר שידע על תוכניתה מלכתחילה וברגע שהכריזה על החוק ירה בה והרגה. הממלכה שקעה בעצב אך בגלל האובדן החליטו לקיים את החוק החדש לזכרה.
אלי אלי תתעוררי חיכינו לך כולם גאים בך, עשית חיל ושבת אלינו הביתה.

עד כמה אהבת את היצירה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.